کارکرد بی عیب پکیج دیواری

نکاتی جهت کارکرد بی عیب پکیج دیواری در تمام طول سال

کارکرد بی عیب پکیج دیواری

سرویس منظم و دوره ای بسیار مهم و حیاتی است. برنامه زمانی سرویس شدن پکیج خود را توسط متخصص باتجربه پکیج برنامه ریزی کنید.

اگر پکیج شما تحت فشار بوده و به تنش های فشاری حساس است، بصورت منظم فشار سیستم را چک نمایید. همچنین فشار را بر روی عدد پیشنهادی در دفترچه راهنما تنظیم نمایید.

در تابستان هر ماه سیستم گرمایشی منزل را به مدت 10 الی 15 دقیقه روشن نموده تا از فریز شدن و خشکی پمپ و سایر اجزاء حساس آن جلوگیری شود.

ترموستات و تایمرهای دستگاه را چک کرده و مطمئن شوید به درستی کار می نمایند.

بصورت منظم پکیج خود را جهت هرگونه نشتی و آبریزش بررسی نمایید.

رادیاتورهای خود را در ابتدای هر بار استفاده در سال، هواگیری نموده و از نبود هوای اضافه در سیستم اطمینان حاصل کنید.

مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف پکیج قرار دارد و تهویه به درستی انجام می شود. اگر پکیج در آشپزخانه و در داخل کمد قرار گرفته است، از تمیز بودن و خالی بودن فضای کابینت مطمئن شوید.

تمامی خروجی های فن و دودکش ها را بازدید نموده و هرگونه مانعی را از میان بردارید.

در صورتی که شعله پیلوت قابل دیدن است، از آبی بودن رنگ شعله و مداوم بودن آن مطمئن شوید. در صورتی که شعله به زردی گرایید و یا به نظر کشیده و بلند می آمد، با متخصص ماهر برای بازدید دستگاه تماس بگیرید.

با رعایت نکات بالا می توانید از خرابی پکیج تا حد زیادی پیشگیری نمایید. با وجود اینکه خرابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… و از کار افتادن آنها می تواند امری بسیار جدی باشد، اما دلایل متعددی می تواند باعث این اتفاق باشد. در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود برای آنها را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و… خود بپردازید و در صورت ساده بودن و عدم نیاز به تخصص و تجربه، مشکلات پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود را شخصا رفع کنید.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج خاموش می شود؟

یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری، خاموش شدن آن به صورت ناگهانی است. ممکن است این اتفاق هر چند دقیقه یکبار و یا چند ساعت یکبار اتفاق بیوفتد. دلایلی که سبب می شود پکیج به صورت خود به خود خاموش شود، به وجود چندین سوئیچ ایمنی برمی گردد که در صورت بروز مشکل و ایراد در کارکرد پکیج فعال شده و برای جلوگیری از بروز حوادث خطرناک همچون انفجار و آتش سوزی پکیج را بلافاصله خاموش می کنند. بنابراین برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان که ناگهان خاموش می شود به سراغ بررسی موارد زیر می رویم:

افت فشار پکیج (کاهش/ افزایش فشار آب)

ایراد در ترموستات

نشتی پمپ و یا خرابی آن

بسته بودن شیرهای آب

نبود و یا کمبود جریان گاز

نبود جریان در قطعات الکتریکی پکیج

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج روشن نمی شود؟

یکی دیگر مشکلات رایج پکیج دیواری، روشن نشدن آنها به دلایل مختلف است. یکی از این دلایل گرفتگی لوله ها توسط هوا یا رسوب است. علاوه بر این ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار پکیج، دستگاه امکان روشن شدن را نداشته باشد. در ادامه عیب یابی پکیج به بررسی ایراد در شمعک و مشعل پکیج و یا گرم شدن بیش از حد آن می پردازیم که از دیگر علل روشن نشدن آن می باشد. به طور کلی می توان اینگونه گفت که دلایلی که سبب خاموش شدن دستگاه می شوند از روشن شدن آن نیز جلوگیری می کنند.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا فشار پکیج کاهش یا افزایش می یابد؟

کاهش فشار پکیج خود یکی از مواریست که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج های دیواری بیانجامد. دلایل پایین آمدن فشار پکیج را می توان به طور ساده به موارد زیر مربوط دانست که در عیب یابی پکیج باید بررسی شوند:

معیوب بودن شیر اطمینان فشار

نشتی در دریچه اتوماتیک تخلیه هوا

نشتی و آبریزش رادیاتورها و شیرهای آنان

گرفتگی هوای رادیاتورها

ایراد در گیج فشار

خرابی در شیر تخلیه و یا معیوب بودن پمپ می تواند از طرف دیگر سبب بالا رفتن فشار گردد. اما معمولا در 90% اوقات، افت فشار پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره مشکلیست که با آن رو به رو می شویم و نه بالا رفتن آن و این امر نیز در اکثر موارد به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط می گردد.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی
مطالعه بیشتر

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج دیواری نشتی دارد؟

در بسیاری از مواقع نشی یا آبریزش پکیج دیواری مساله بزرگی نبوده و مشکل جزئی است و به سادگی قابل حل می باشد. هرچند گاهی اوقات نشتی های کوچک و چكه كردن پكيج می توانند به مشکلات بزرگتری بیانجامد که خسارات زیادی را به بار آورد. به طور مثال اگر آب به برد کنترلی پکیج راه یابد ممکن است حتی مجبور به تعویض کامل پکیج شوید. بنابراین علت اینکه چرا پکیج نشتی دارد و عیب یابی پکیج دیواری در این شرایط پکیج دیواری بسیار حائز اهمیت است و باید بدون فوت وقت به رفع مشکل پرداخت. موارد زیر را می توان در عیب یابی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و غیره بررسی نمود:

 وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی

نشتی آب از پمپ آب

نشتی آب از اتصالات پمپ

نشتی از اتصالات لوله های پکیج

ایراد شیر اطمینان فشار

ایراد دیافراگم ظرف انبساط

نکته: اگر با روشن کردن پکیج و فعال شدن آن چکه کردن افزایش می یابد، کاملا منطقی و پیش بینی شده است زیرا افزایش دما باعث افزایش فشار موجود در سیستم شده و بر ناحیه نشتی تاثیر می گذارد. بنابراین با خاموش شدن پکیج ممکن است چکه قطع گردد. در این حالت از روشن کردن مجدد پکیج خودداری کرده و سریعا با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج صدا می دهد؟

به مرور زمان و با استهلاک پکیج و قطعات آن، مشکلاتی در دستگاه بروز می یابد که ممکن است گاها با سر و صداهایی نیز همراه باشد. یکی از رایج ترین بخش هایی که سر و صدای پکیج مربوط به آن است، پمپ گرمایش مرکزی دستگاه است. به مرور هوا در داخل پمپ ها نفوذ کرده و می تواند یک گنبد هوا یا حباب هوایی ایجاد نماید که موجب سر و صدای پمپ و در نتیجه صدا دادن پکیج گردد. خوشبختانه برای رفع این مشکل کافیست پمپ را در پشت بدنه پکیج پیدا کرده و شیر هواگیری کوچکی که در آنجا تعبیه شده را باز نمایید تا هواگیری انجام شود. اگر  و یا دلیل صداهای پکیج از جای دیگری باشد، در ادامه عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود به سراغ مشعل و فن دستگاه بروید.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج بوی گاز، بوی دود یا بوی سوختگی می دهد؟

اگر در اطراف پکیج دیواری خود بوی گاز استشمام کردید، این موضوع را جدی بگیرید. چرا که به احتمال زیاد بوی گاز از وجود نشتی گاز از پکیج خبر می دهد و ادامه دار بودن این مشکل می تواند خطرات جدی همچون گاز گرفتگی و انفجار را به دنبال داشته باشد. برای عیب یابی پکیج به سراغ لوله گاز و اتصالات آن بروید. می توانید از کف برای تشخیص نشتی استفاده کنید.

به غیر از گاز ممکن است بوی دود در اطراف پکیج تان به مشام برسد. برای عیب یابی پکیج در این مواقع ابتدا دودکش آن را بررسی کنید. نصب اشتباه و یا مسدود شدن و گرفتگی دودکش می تواند سبب تجمع دود گردد. همچنین دلایلی برای شنیدن بوی سوختگی از پکیج وجود دارد. برای اطلاع از تمامی دلایلی که سبب بوی گاز یا بوی دود و یا سوختگی در پکیج .

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند از این موضوع شاکی هستند که آب پکیج مرتب سرد و گرم می شود و نسبت به این موضوع حساس شده اند. دلایل زیادی می تواند برای این مشکل وجود داشته باشد که هر یک از آن ها در مراحل عیب یابی پکیج دیواری باید به دقت بررسی شوند. از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوسان فشار آب

خرابی پمپ ورودی

معیوب بودن سنسور آب گرم یا سنسور شوفاژ

جرم گرفتن مبدل پکیج

خرابی فلومتر، فلوسوئیچ، پرشر

تنظیم نبودن ارتفاع شعله پکیج

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا آب پکیج گرم نمی شود؟

برای عیب یابی پکیج دیواری که آب را گرم نمی کند، ابتدا باید به این دقت نمود که آیا پکیج کار می کند؟ در صورتی که پکیج کار نمی کند باید ابتدا برق، آب و گاز ورودی به پکیج را بررسی کنید و از سالم بودن دستگاه مطمئن شوید. اما در صورتی که پکیج شروع به کار می کند و فعال است اما آب را گرم نمی کند، باید به سراغ موارد دیگری که بیشتر به خرابی اجزاء و قطعات مربوط است بروید. در اولین گام جهت عیب یابی پکیج بوتان یا ایران رادیاتور خود به سراغ بررسی کنترلرها و ترموستات دستگاه بروید. تنظیمات اشتباه کنترلرهای پکیج ساده ترین دلیل برای گرم نکردن آب است. در ابتدا درجه ترموستات را بر روی بیشترین مقدار قرار هید و ببینید که آیا مشکل برطرف می شود یا خیر.

پمپ سیرکولاسیون
مطالعه بیشتر

در گام بعدی به سراغ پمپ آب پکیج رفته و آن را بررسی نمایید. عیب یابی پمپ آب پکیج تا حدودی تخصصی بوده و به دانش و تجربه احتیاج دارد. در صورت خرابی پمپ پکیج باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. سایر دلایلی که سبب گرم نشدن آب می شوند و راهکارهای موجود برای رفع آنان را می توانید .

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج فقط آب یا شوفاژها را گرم می کند و نه هر دو؟

این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری است که البته در مدل های قدیمی بیشتر به چشم می خورد. علت اصلی این مشکل به دلیل ایراد شیر سوئیچ است. شیر سوئیچ قطعه ای از پکیج است که آب گرم شده در داخل پکیج را به مدار لوله های آب گرم برای شیرهای آب و حمام یا مدار آب شوفاژها منتقل می کند. درواقع شیر سوئیچ به عنوان یک قفل کانالی عمل می کند. زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار آب گرم باشد که اولویت پکیج با آن است، آب گرم موجود به سمت شیرهای آب هدایت خواهد شد و بالعکس زمانی که شیر سوئیچ بر روی مدار رادیاتورها قرار داشته باشد، آب گرم پکیج به سمت رادیاتورها و گرم نمودن آنها منتقل می شود.

شیر سوئیچ به مرور زمان می تواند ایراد پیدا نموده و بسیار رایج است که در یک وضعیت گیر نماید. بنابراین در این حالت پکیج گرمایش شوفاژها را تامین اما آب گرم شیرها را تامین نمی کند و یا ممکن است قضیه برعکس باشد. از جمله نشانه های خرابی شیر سوئیچ که در عیب یابی پکیج مشخص می شود، ولرم بودن آب در بهترین حالت ممکن و گرمایش عالی شوفاژهاست و یا برعکس آب داغ و شوفاژهای ولرم خواهید داشت. همچنین در تابستان که شوفاژها خاموش هستند، اگر آب ولرم باشد و با روشن کردن شوفاژها دمای آب کمی بالاتر رود، نشان دهنده معیوب بودن شیر سوئیچ است.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا پکیج آب را خیلی داغ می کند؟

اگر آب خروجی از پکیج خیلی داغ می شود، این مشکل به ترموستات دستگاه مربوط است. ترموستات معیوب بوده و دمای آّب را کمتر از مقدار واقعی تشخیص می دهد. معمولا تعویض ترموستات می تواند مشکل را برطرف سازد.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا قسمت بالای شوفاژها یا رادیاتورها سرد است؟

اگر پکیج شما باعث گرم شدن شوفاژها می شود اما قسمت بالایی آنها همچنان سرد است، در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان خود ابتدا به تراز بودن رادیاتور دقت کنید. در صورتی که رادیاتور خود را به تازگی نصب کرده اید، از تراز بودن آن مطمئن شوید. تراز بودن رادیاتورها باعث می شود تا مقدار آب گرم یکسانی به هر کدام از رادیاتورها و پره های شوفاژ برسد که موجب گرمای یکنواخت از رادیاتور می شود.

این مشکل می تواند احتمالا به هوا گرفتگی رادیاتورها نیز مربوط باشد. در این مواقع با کمک یک اهرم هواگیری به آرامی پیچ هواگیری رادیاتورها را باز کنید تا زمانی که آب رادیاتور بیرون زند. این امر نشانه تخلیه کامل هوا است. اینکار را برای تمامی رادیاتورها انجام دهید.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا قسمت میانی و بالایی رادیاتورها سرد است؟

این مشکل پکیج های دیواری مربوط به گرفتگی لوله ها توسط رسوب ها می باشد. جمع شدن لجن و رسوب در این سیستم ها به تمامی سیستم از جمله پمپ ها، مبدل های حرارتی و حتی رادیاتورها آسیب می رساند. در صورتی که لوله های شوفاژ گرم بوده اما پره ها سرد است و یا قسمت میانی و بالایی رادیاتور سرد است، در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می توان به گرفتگی لوله ها و رادیاتور توسط لجن یا رسوب مشکوک .

نمونه سوالات فنی حرفه ای پکیج شوفاژ گازی(۱)
مطالعه بیشتر
کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا قسمت میانی و بالایی رادیاتورها سرد است؟

این مشکل پکیج های دیواری مربوط به گرفتگی لوله ها توسط رسوب ها می باشد. جمع شدن لجن و رسوب در این سیستم ها به تمامی سیستم از جمله پمپ ها، مبدل های حرارتی و حتی رادیاتورها آسیب می رساند. در صورتی که لوله های شوفاژ گرم بوده اما پره ها سرد است و یا قسمت میانی و بالایی رادیاتور سرد است، در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور یا بوتان می توان به گرفتگی لوله ها و رادیاتور توسط لجن یا رسوب مشکوک .

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا در تابستان رادیاتورها گرم می شوند؟

علت گرم شدن رادیاتورها در تابستان، چرخش آب به صورت طبیعی (نیروی ترموسیفون) در رادیاتورها است. برای رفع مشکل در فصل تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را ببندید و در شروع فصل سرما آنها را باز کنید.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا دکمه های پکیج کار نمی کند؟

یکی دیگر از مشکلات متداول پکیج دیواری، از کار افتادن کلیدهای پکیج است. این امر سبب می شود که وجود مشکلات دیگری را در هنگام عیب یابی پکیج در نظر بگیرید، در حالی که مشکل صرفا الکتریکی بوده و به کلیدها یا دکمه های کنترلی پکیج مربوط می شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر اتفاق بیوفتد، امکان خرابی دکمه ها وجود داشته و در این حالت بهترین راهکار تعویض آنهاست:

پکیج در زمانی که نباید روشن یا خاموش می شود.

دما از آنچه که ترموستات نشان می دهد، گرمتر و یا سردتر است.

از ترموستات صدای کلیک شنیده نمی شود.

ترموستات و یا تایمر مکانیکی وز وز می کنند.

پیچ رادیاتورها دما را طبق تنظیمات افزایش و کاهش نمی دهند.

آب خروجی خیلی داغ است.

کارکرد بی عیب پکیج دیواری : چرا فن پکیج روشن می ماند؟

خیلی از افرادی که از پکیج استفاده می کنند، درباره علت روشن ماندن فن پکیج یا علت یکسره روشن ماندن فن پکیج سوال می پرسند، قبل از هر چیز لازم به ذکر است که در فصول سرد، بیشتر کار کردن و روشن ماندن فن پکیج امری طبیعی است و در صورتی که در خصوص تامین آب گرم توسط پکیج خود مشکلی ندارید، نیازی به حساسیت نسبت به روشن ماندن فن پکیج نیست. اما اگر در عملکرد صحیح پکیج مشکلی به وجود آمده و فن پکیج یکسره کار می کند، عیب یابی پکیج دیواری شما را به بررسی یکی از موارد زیر منجر می کند:

وجود اشکال در جرقه زن پکیج

خراب شدن میله یونی

خرابی فن پکیج و برد آن

مسدود شدن یا گرفتگی دودکش

اگر دانش تخصصی و تجربه تعمیرات پکیج ندارید، بهتر است در نظر داشته باشید که عیب یابی و رفع مشکل پکیج همواره آسان و قابل انجام نیست. همچنین در نظر داشته باشید که پکیج دستگاهی گازسور، مکانیکی و نیز الکتریکی است و تعمیرات آن خطرات خود را به همراه دارد.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی پکیج دیواری در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل پکیج را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

انجام تعمیرات انواع لوازم خانگی در سراسر تهران ارسال تکنسین فقط با یک تماس

همین الان سفارش خود را ثبت کنید و ۱۵٪ تخفیف بگیرید.