جرم گیری پکیج

چگونه پکیج را جرم گیری کنیم؟

جرم گیری پکیج

با یکی دیگر از مقاله های پکیج  از سری مقالت پکیج، تعمیر و سرویس پکیج در خدمت شما دوستان و همراهان گرامی وب سایت تکنیک سرویس کیان می باشیم. هدف از نوشتن مقاله امروز صحبت درباره چگونگی جرم گیری پکیج می باشد. همانطور که خودتان در جریان هستید زمانی که هر وسیله ای جرم می گیرد عملکردش دچار اختلال می شود، بنابراین جرم گیری برای هر وسیله ای که دچار رسوب می شود مهم است که پکیج ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. در صورتی که پکیج شما در تولید آب گرم دچار اختلال شد اولین موردی که باید بررسی شود این است که پکیج شما رسوب دارد یا خیر، ما در ادامه این مقاله می خواهیم به شما چگونگی جرم گیری پکیج را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

چرا باید پکیج را رسوب زدایی کنیم؟

تصور بسیاری از مردم از سرویس پکیج و رسوب زدایی آن صرف هزینه اضافی می باشد، در صورتی که سرویس پکیج ها به صورت مرتب سبب می شود که راندمان و کارایی پکیج افزایش یابد و از صرف هزینه های بیشتر در صورت خرابی جلوگیری می کند. همچنین در صورتی که اقدام به سرویس پکیج کنید اگر پکیج شما مشکلات درونی داشته باشد، مشکل شناسایی می شود و قبل از اینکه باعث خرابی ونیاز به تعمیر شدن داشته باشد، مشکل حل می شود.

در چه زمانی پکیج را جرم گیری کنیم؟

ما در سرویس و جرم گیری پکیج اقدام به تمیز کردن دستگاه می کنیم و جرم های آن را می گیریم. بهتر است هر چند ماه یکبار اقدام به جرم گیری و سرویس پکیج کنید و اگر نمیخواهید چند ماه یکبار پکیجتان را جرم گیری و سرویس کنید، حداقل به صورت سالیانه اقدام به جرم گیری و سرویس کنید.

جرم گیری پکیج

ما در سرویس و جرم گیری پکیج اقدام به تمیز کردن دستگاه می کنیم و جرم های آن را می گیریم. بهتر است هر چند ماه یکبار اقدام به جرم گیری و سرویس پکیج کنید و اگر نمیخواهید چند ماه یکبار پکیجتان را جرم گیری و سرویس کنید، حداقل به صورت سالیانه اقدام به جرم گیری و سرویس کنید.

علت جرم یا رسوب گیری پکیج و رادیاتورها چیست؟

مشکل به وجود آمدن و تشکیل رسوب یا جرم در پکیج دیواری می تواند دردسر آفرین باشد. اما رفع این مشکل کار چندان دشواری نیست. به خصوص اگر در مراحل اولیه باشد، به راحتی توسط خود شما نیز امکان پذیر است. در ادامه با روش هایی جهت رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و غیره و رسوب گیری رادیاتور آشنا می شویم، اما پیش از آن بهتر است چگونگی و علت تشکیل رسوب در پکیج را بدانیم.

رسوب یا جرم گیری پکیج دیواری و رادیاتورها به دلیل وجود سختی بالای آب، املاح و ترکیباتی که تمایل به ته نشینی دارند و لوله های نامناسب و لوله کشی غیر استاندارد سیستم پکیج به وجود می آید. زمانی که ترکیبات کلسیم، منیزیم، سدیم و… موجود در آب با مولکول های فلزی مبدل یا لوله واکنش می دهند، تشکیل رسوب داد و ته نشین می شوند که موجب انسداد مسیر عبور آب موجود در سیستم پکیج می گردد. این اتفاق یکی از موارد رایج در رابطه با پکیج های دیواری و رادیاتورها است و مشکلاتی را می تواند برای آنها به وجود آورد. از جمله، می تواند علت خاموش شدن پکیج و علت روشن نشدن پکیج باشد.

تعمیرکار پکیج دیواری در غرب تهران
مطالعه بیشتر
نشانه های زمان رسوب زدایی پکیج و رادیاتورها

هرگاه رسوب گیری پکیج دیواری و یا رادیاتورها به حدی برسد که سبب مشکل شود و رسوب زدایی پکیج و رادیاتورها لازم نماید، نشانه هایی را در سیستم می توان مشاهده کرد. از قبیل این نشانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افت فشار آب گرم در شیرهای خروجی

طولانی شدن زمان گرم شدن آب در مقایسه با گذشته

تغییرات و نوسانات دمایی آب گرم مانند سرد گرم شدن آب پکبج

افزایش فشار پکیج

سر و صدای پکیج و تق تق کردن آن

افت بازده حرارتی رادیاتورها و سرد ماندن قسمتهایی از آن

جرم گیری پکیج و نحوه رسوب گیری پکیج ایران رادیاتور و بوتان

بسته به اینکه چقدر از کارکرد پکیج دیواری می گذرد و آخرین تاریخ سرویس پکیج و رسوب زدایی پکیج چه زمانی بوده، و در حال حاضر چه میزان رسوب یا جرم در سیستم وجود دارد و چند درصد آنها رسوب های سخت و سفت شده هستند، روش رسوب زدایی پکیج و مدت زمان رسوب گیری پکیج می تواند متغیر باشد. اما این زمان معمولا در حد چند ساعت است. در ادامه 2 روش معمول برای رسوب زدایی پکیج را آموزش می دهیم. از آنجا که در رسوب گیری پکیج غالبا از مواد اسیدی استفاده می شود، این فرآیند را اسید شویی پکیج نیز می خوانند.

روش اول رسوب زدایی پکیج با باز کردن آن

در روش اول نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری، لازم است تا مبدل پکیج را از آن باز کنیم. برای اینکار ابتدا برق پکیج را با کشیدن دو شاخه آن قطع می کنیم. سپس کاور روی پکیج را باز می کنیم.

در این روش با کمک مواد جرم گیر یا رسوب زدا به حذف اجرام و رسوبات موجود در مبدل اقدام می کنیم. از آنجا که این مواد عمدتا سمی و اسیدی هستند، رعایت برخی موارد ایمنی ضروریست:

1- حتما از ماسک، دستکش، عینک محافظ و لباس کار در هنگام اسید شویی پکیج استفاده کنید.

2- مراقب پاشیدن و ریختن اسید بر روی لباس و دست خود باشید و در صورتی که این اتفاق افتاد، سریعا با آب و صابون شستشو دهید.

پس از درآوردن کاور پکیج، باید آب آنرا خالی کنیم. برای اینکار ابتدا شیر آب سرد ورودی به پکیج را می بندیم و سپس شیر پرکن پکیج که در زیر آن قرار دارد را باز می کنیم. برای تخلیه سریع آب، به سراغ شیر آب گرم دستشویی بروید. آن را باز می گذاریم تا آب موجود در سیستم تخلیه شود.

کثیفی ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی
مطالعه بیشتر

حال لازم است تا پیچ هایی که مبدل پکیج را به بدنه محکم کرده اند، باز کنیم. پس از درآوردن مبدل با دقت تمام، آنرا برای اسید شویی در داخل تشت آماده می کنیم. به کمک محلول هایی که جهت رسوب زدایی استفاده می شوند (دیسکلر)، یا اسیدهای صنعتی قوی (جوهر نمک و…)، رسوب گیری مبدل پکیج را آغاز می کنیم. تنها از یک طرف مبدل رسوب زداها را می ریزیم. پس از حدود 1 الی 2 ساعت مبدل را تخلیه و چند مرحله با آب فشار قوی شستشو می دهیم.

در صورتی که جرم گیری مبدل پکیج بالا بوده و رسوب های سفت و سختی دارد که با اینکار تمام آنها حذف نشده اند، توصیه می کنیم که برای مدتی مبدل را بر روی شعله گاز بگذارید تا حسابی داغ شده و قرمز شود. در این حالت با چندبار ضربه زدن به آن سعی کنید لایه های رسوبی را جدا کنید و بیاندازید، و پس از سرد شدن مبدل چندین بار با فشار قوی آن را آبکشی کنید.

پس از تخلیه کامل مبدل از رسوبات، مجددا با پیچ ها در جای قبلی محکم می کنیم. سپس شیر پرکن را بسته و آب پکیج را وصل می کنیم و پس از به فشار رساندن دستگاه (1.5 بار)، برای تست عملکرد پکیج را روشن می کنیم.

روش دوم رسوب زدایی پکیج بدون باز کردن آن

در این روش نیازی به باز کردن مبدل پکیج نداریم. رسوب زدایی پکیج دیواری در این حالت به کمک پمپ و یا اصطلاحا دستگاه پاور فلاش صورت می گیرد. در پاور فلاش پکیج دستگاه و پمپ به مدار متصل می شود، اما در اینجا ما تنها با مبدل پکیج سر و کار داریم.

در این روش پمپ را در داخل ظرف اسید قرار داده و از یک طرف به مبدل وصل می کنیم و طرف دیگر را نیز به داخل ظرف پمپ باز می گردانیم. بدین طریق اسیدشویی پکیج به کمک پمپاژ از داخل ظرف اسید صورت می گیرد و تمامی رسوبات و اجرام کنده شده و از بین می روند. زمان لازم برای کارکرد پمپ در این روش کوتاهتر و در حد 30 دقیقه است. پس از پایان این مرحله بهتر است ظرف پمپ را این بار با آب گرم پر کرده و اجازه دهید تا دستگاه برای چند دقیقه کار کند. اینکار سبب می شود تا تمامی رسوبات شکل گرفته در مبدل و لوله های آن خارج گردد.

نحوه رسوب زدایی رادیاتور پکیج

ممکن است رسوبات موجود در پکیج دیواری که سبب افت عملکرد آن شده، در سیستم، یعنی در مدار لوله ها و رادیاتورها باشد. لذا نحوه رسوب زدایی رادیاتورها و مدار لوله ها را در این بخش آموزش خواهیم داد. برای اینکار ابتدا به سراغ پکیج دیواری رفته و پس از تخلیه آب آن از طریق شیر پرکن، شلنگ های رفت و برگشت رادیاتور را از پکیج باز کنید. همچنین شلنگ آب سرد ورودی به پکیج را نیز باز کنید.

پکیج فن دار یا بدون فن؟
مطالعه بیشتر

اکنون می بایست شلنگ ورودی آب سرد به پکیج را به کمک رابط مغزی به شلنگ رفت رادیاتورها متصل نمایید و شلنگ برگشت از رادیاتورها را که از پکیج جدا نمودید، به داخل یک ظرف یا سینگ ظرفشویی هدایت کنید. با باز نمودن شیر آب سرد، آب با فشار در داخل مدار رادیاتورها حرکت نموده و از طریق شلنگ برگشتی از رادیاتورها آب کثیف که حاوی رسوبات و گل و لای است، به داخل سینک و یا ظرف خواهد ریخت. چندین بار اینکار را تکرار کنید تا زمانی که آب برگشتی از رادیاتورها کاملا شفاف باشد. بدین ترتیب رسوب زدایی رادیاتورها و لوله ها انجام شده و مسیر باز می شود.

راهکارهای جلوگیری از رسوب گیری پکیج و رادیاتورها

بهتر است پیش از آنکه به رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتورها مجبور شوید، از بروز این مشکل تا حد امکان جلوگیری نمایید. برای اینکار می توانید با نصب فیلتر بر روی ورودی آب سرد پکیج، سختی آب را تا حد زیادی کاهش داده و از ورود ترکیبات و املاح سنگین در آب که ته نشین شده و موجب تشکیل رسوب می گردند، جلوگیری کنید. همچنین استفاده از محلول های ضد رسوب در ابتدای راه اندازی پکیج نیز ایده خوبیست. این ترکیبات در داخل سیستم جاگیری نموده و از تشکیل فیلم رسوبات جلوگیری می کنند.

اما هیچ چیز جای سرویس به موقع و منظم پکیج را نمی گیرد. مراقبت از دستگاه و رفع مشکلات جزئی پیش از آنکه به خرابی دستگاه بیانجامند و اطمینان از اینکه پکیج در بالاترین سطح بازدهی کار می کند، از طریق سرویس پکیج به وسیله افراد متخصص حاصل می شود.

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی پکیج دیواری در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل پکیج را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا