انواع مختلف پکیج دیواری

انواع مختلف پکیج دیواری

انواع مختلف پکیج دیواری

پکیج های دیواری بستگی به نوع کاربردشان و مزایا و معایبی که دارند به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند. به طور کلی پکیج های دیواری در 4 دسته قرار می گیرد. 1. مبدل حرارتی2. مخزن دار 3. محفظه ی احتراق 4. چگالشی این 4 دسته ی متفاوت از پکیج دیواری است اما بدانید که دسته ی پکیج های دیواری مبدل حرارتی دو نوع دارد. 1. تک مبدله 2. دو مبدله و همینطور پکیج هایی از نوع محفظه احتراق هم دارای دو نوع می باشد. 1. پکیج دیواری فن دار 2. پکیج دیواری بدون فن حال که شما عزیزان با انواع پکیج دیواری آشنا شدید می خواهیم به توضیح کامل هر یک از آنها بپردازیم و مزایا و معایب را هم مطرح کنیم.

انواع مختلف پکیج دیواری : پکیج های تک مبدل

نحوه ی عملکرد پکیج تک مبدل به اینصورت می باشد که هنگام باز کردن آب مصرفی با عبور جریان آب از فلومتر عملکرد دستگاه شروع شده. سپس دمای آب توسط NCT با دمای تنظیم شده مشعل مقایسه می کند و مشعل روشن می شود. اگر زمانی که از آب مصرفی استفاده می کنید هم زمان با آن پمپ هم کار کند پکیج دیواری هم آب گرمایشی و هم آب مصرفی را همزمان تامین می کند. اما این کار عملی نیست چرا که به دلیل نبود طول مناسب مبدل و مصرف گاز این اتفاق نمی افتد. معمولا در این مورد شعله ی گاز را طوری تنظیم می کند که دمای آب گرم با دمای تنظیم شده مقداری در اندازه ی چند سانتی گراد با یکدیگر متفاوت اند. این مدل از پکیج ها از مدل های قدیمی و اولیه ی پکیج بوده و تقریبا از رده خارج محسوب می شوند. از یک جهت تشابه زیادی با آبگرم کن های سریع دارند یه دلیل اینکه تنها دارای یک مبدل حرارتی بوده که هم سیستم گرمایش را راه می اندازد و هم آب گرم مصرفی را تامین می کند. نکته: تک مبدله بودن این پکیج ها باعث ایجاد رسوب زیادی می شود که رسوب زدایی آن ممکن هست موجب سوراخ شدن آن شود.

علل سوختن فیوز پکیج چیست؟
مطالعه بیشتر
انواع مختلف پکیج دیواری : پکیج های دو مبدله

در برخی از پکیج ها از دو مبدله جدا استفاده می شود به جای اینکه از یک مبدل دو منظوره استفاده کنند. معمولا در پکیج های دو مبدله یکی از آن ها مبدل اولیه و به بعد ی مبدل ثانویه گفته می شود. در اولی آب مدار توسط شعله ی مشعل گرم می شود. و درمبدل ثانویه آب مصرفی گرم می شود. در اینجا ممکن است برای شما عزیزان یک سوال مطرح شود این سوال که آب مصرفی در مبدل ثانویه چگونه گرم می شود؟ آب مصرفی به صورت غیر مستقیم توسط جریان آب موجود در مدار در مبدل ثانویه گرم می شود. مزایای پکیج دو مبدله: آب گرم مصرفی را به صورت یکنواختی تولید می کنند. و در مبدل های حرارتی رسوب کمتری ایجاد شده. معایب پکیج دو مبدله: اولین عیبی که دارد زمان نسبتا زیادی است که صرف گرم شدن آب می شود و دومین اشکالی که می توان بر این سیستم گرفت فعال بودن همیشگی آن حتی در فصل های تابستان که استهلاک بیشتر دستگاه را به دنبال دارد.

 

انواع مختلف پکیج دیواری : پکیج های مخزن دار

این نوع از پکیج ها دارای یک ظرفیت معینی از آب بر واحد لیتر هستند. آب در داخل مخزن ذخیره مانده و گرم می شود. یکی از مزیت های این آبگرم کن ها نداشتن نوسانات در آبگرم مصرفی می باشد. پکیج بدون فن: محل نصب و قرارگیری پکیج های بدون فن در مکان هایی باز مانند: بالکن و یا تراس می باشد به دلیل روش کار این آب گرم کن. برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد که این اکسیژن را از محل نصب خود می گیرد و در آخر دودی تولید می کند که خارج شدن این دود توسط دودکش نصب شده خارج می شود. پکیج فن دار: در پکیج های فن دار دیگر نیازی به تامین اکسیژن مورد نیاز از محیط نیست چرا که در این نوع از پکیج ها از دودکش های دو جداره استفاده می شود که یک جداره ی آن اکسیژن مورد نیاز را به دورن محفظه ی احتراق می برد. پس دیگر نیازی به نصب دودکش ساختمانی نیست و این از مزایای این دودکش حساب می شود.

شیر پر کن
مطالعه بیشتر

تکنیک سرویس کیان اولین مرکز تعمیرات تخصصی پکیج دیواری در تهران میباشد. پس اگر نتوانستید مشکل پکیج را برطرف کنید حتماً با تکنیک سرویس کیان تماس بگیرید. 

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۱۸

تولید دارو
مهر اباد جنوبی
بلوار معلم

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه ۹

سی متری جی
استاد معین
هاشمی
دامپزشکی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 6 و 7 و 4

مطهری , عباس اباد , سهروردی , اندیشه , شریعتی , پاسداران , سید خندان , میر داماد , ونک , ملاصدرا , شیخ بهایی

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 1 و 2 

سعادت اباد , شهرک غرب , زعفرانیه , الیهه , تجریش , اندرزگو , حکمت , نیاوران

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

منطقه 5 

بلوار فردوس شرق
بلوار فردوس غرب
فلکه صادقیه , ایت الله کاشانی , ستاری

تعمیرات لباسشویی, ظرفشویی, پکیج, برد, لوازم خانگی

گیشا , جلال ال احمد , ستارخان , انقلاب , امیر اباد , فاطمی , یوسف اباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا